OMSI forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREBAČEN NA NOVI HOSTING, POSETITE BALKANTRANSPORT.INFO/SIMULATORI


+6
david.97
SerAlex
Nikola93
Teslaboy
aca45kc
kopmania
10 posters

    Beograd mapa

    M t G
    M t G


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  M t G Čet 26 Apr 2012 - 11:01

    Ma kakve male ulice, samo zapoceti i onda na neki fin nacin posle 2-3 kuce prekinuti, ili staviti okretnicu u svaku.
    A ja i jesam mislio da kad se uradi venac-zemun, na to moze da se nadoveze i zemun polje i bataja, samo sve je to lepo i lako pricati, a ja nemam pojma kako se mape prave. Sad
    avatar
    SerAlex


    Broj poruka : 51
    Datum upisa : 12.04.2012
    Godina : 32
    Lokacija : Zemun

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  SerAlex Čet 26 Apr 2012 - 11:49

    M t G ::Ma kakve male ulice, samo zapoceti i onda na neki fin nacin posle 2-3 kuce prekinuti, ili staviti okretnicu u svaku.
    A ja i jesam mislio da kad se uradi venac-zemun, na to moze da se nadoveze i zemun polje i bataja, samo sve je to lepo i lako pricati, a ja nemam pojma kako se mape prave. Sad

    I to sto kazes.Sve te sitne sporedne (kroz cara dusana glavnu) mogu veoma brzo da se zavrse, a i da budu uzane sa parkiranim automobilima.Ali onda dolazimo do stavke kod hotela Yuge sta raditi praviti trasu samo iza SIV-a ili i ispred SIV-a kuda ide 75 jer je Gonzales izrazio zelju ka 75-ici.

    Inace uputstvo za mape je ovde:

    [You must be registered and logged in to see this link.]

    P.S. Za ovo sto ja pricam mapa bi trebala da izgleda ovako (skinite sliku z da bi ste je bolje videli).Duzina najduze linije (ne racunam 706) bi bila oko 10 KM.Prema mojim merenjima oko 9-9.5 ali nije to bas precizno.Sadrzala bi linije 15,84,704,707 i 709 koja ide do pocetne 15.Iz te mape bi posle mogle da se izvode druge za druge linije.

    Posto sam video da mogu objekti da se rade bilo bi lepo nase pute odraditi rasrsnice semafore i bandere zbog koliko toliko lepseg izgleda.Sto se tice zgrada to je vec tezi posao.Ali ukoliko uspem da nekako konvertujem 3d delove iz Catie u blender ili neki drugi program za 3d obradu onda cemo lako za zgrade jer Catiju sabijam.

    [You must be registered and logged in to see this image.]
    M t G
    M t G


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  M t G Čet 26 Apr 2012 - 22:14

    Ovo i ako krene to bi bio ogroman projekat. trebalo bi raditi sa objektima ulica i toga koje su vec ponudjene u omsi-ju, a onda ukoliko to bude na nesto licilo dati se na izgradnju nasih bandera i slicno, a sto se tice objekata, ti rece da si avio inzenjer ili tako nesto i da si voljan da probas Smile
    Pa pokusaj da konvertujes objekte iz google earth-a, ima ih dosta a ostale kucice manje cemo zameniti onim iz omsija, cisto da se bobije ocesaj popunjenosti. pogledacu tutorial pa cu pokusati nesto, mada ja sam 40 km daleko od bdg, tako da ja nemam pristup detaljima ulica i objekata.
    avatar
    SerAlex


    Broj poruka : 51
    Datum upisa : 12.04.2012
    Godina : 32
    Lokacija : Zemun

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  SerAlex Čet 26 Apr 2012 - 23:03

    M t G ::Pa pokusaj da konvertujes objekte iz google earth-a, ima ih dosta a ostale kucice manje cemo zameniti onim iz omsija, cisto da se bobije ocesaj popunjenosti. pogledacu tutorial pa cu pokusati nesto, mada ja sam 40 km daleko od bdg, tako da ja nemam pristup detaljima ulica i objekata.

    Pokusacu nesto da smuvam.Koliko sam gledao na netu moguce je ubaciti stvari iz CATIE u Blender i slicno.Ako to uspem sve vece poznatije zgrade nase ce biti odradjene bez problema.Jer npr za Usce (zgradu) u catiji bi mi trebalo oko 2 sata sa dobrim slikama i koliko tacno dobrim dimenzijama.
    M t G
    M t G


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  M t G Čet 26 Apr 2012 - 23:20

    Ovaj tutorial je extra, mada dok ucitavam objekte 4-5 puta dobije gresku da nemoze da ocita .o3d ili tako nesto.
    A objekte mozes skinuti u .dae formatu. Collada program. pa bi se to moglo konvertovati, jer novi bgd, usce, brankov most i gore do zelenjaka je onda skoro pola reseno Smile
    M t G
    M t G


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  M t G Pet 27 Apr 2012 - 0:30

    Selektujem objekat sa liste, ali mi se ne pojavljuje na mapi? U cemu je stvar?
    avatar
    Nikola93


    Broj poruka : 24
    Datum upisa : 18.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Nikola93 Pet 27 Apr 2012 - 1:07

    Iskreno meni nisu bitni objekti okolo,samo bi bila fora da su nase linije...Very Happy
    avatar
    kopmania


    Broj poruka : 60
    Datum upisa : 10.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  kopmania Pet 27 Apr 2012 - 4:34

    To sam i ja spomenuo.
    Ja bi više voleo da imam što više linija, koje će u OMSI biti istom putanjom kao i u stvarnosti+ nagib terena,
    nego okolne kuće da mi budu kao u originalu... Pa mogu se staviti i neke približne koje već postoje u editoru
    M t G
    M t G


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  M t G Pet 27 Apr 2012 - 6:05

    Samo sto se moraju praviti nove raskrsnice i cuda, jer nemacke ne odgovaraju nasima
    avatar
    SerAlex


    Broj poruka : 51
    Datum upisa : 12.04.2012
    Godina : 32
    Lokacija : Zemun

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  SerAlex Pet 27 Apr 2012 - 7:53

    E pa momci tu ste se presli xD Ja ako uzmem da radim racunajte da ce mapa biti savrsenstvo.Znaci ja kad radim nesto mora da bude slicno ili isto kao original.

    Inace mapa ce biti isecena putanja linija ce biti odradjena pravo a sve okolne ulice ce biti isecene da ukoliko neko zeli moze odmah da nastavi.

    P.S. Videcu ja sa Bogdanom oko puteva nasih posto sam video da je on radio nesto.Neko stajaliste.

    I imam isti bag za objekte
    M t G
    M t G


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  M t G Pet 27 Apr 2012 - 8:45

    Nije bag, nego kad selektujes objekat moras da stisnes "N" da bi se pojavio na mapi Wink
    Nikola Pejasinovic
    Nikola Pejasinovic


    Broj poruka : 73
    Datum upisa : 08.04.2012
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Nikola Pejasinovic Uto 1 Maj 2012 - 3:53

    Imam pitanje. Dali cete da koristite liaz man nl 202 i ikarbus 103 (kad se napravi) i skinovie vezane za nase bus kompanije
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Sre 2 Maj 2012 - 0:34

    Mislim da je suludo pričati o tim projektima pre svega zbog jedne stvari...
    MANJKA DELOVA MAPE
    Na šta mislim,pre svega ulice su specifične,zgrade su specifične, stanice manje više nije teško zameniti.ali za tako nešto neophodno je bar jedno 30 ljudi sa maximalni poznavanjem 3ds max-a ,blednera i sl.
    A to mi nemamo,mislim da ne bismo imali ljudi da napravimo ni liniju 700,koja ide čtavih ,4km..
    tako da bez prave podrške nema mape Exclamation
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Sre 2 Maj 2012 - 8:33

    meni nije problem pravljenje modela ili skripte, meni su problem texture kad bi mi to neko radio ja bi mogao da napravim gomilu modela...
    Se7en
    Se7en


    Broj poruka : 104
    Datum upisa : 01.03.2012
    Lokacija : Čačak

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Se7en Sre 2 Maj 2012 - 8:49

    Da, teksture su najteži deo rađenja modela za igru.
    Nego, kakve ti teksture trebaju? Jel možeš da koristiš teksturu zgrada sa Google Earth-a?
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Sre 2 Maj 2012 - 8:50

    Pitaš mene ? Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Sre 2 Maj 2012 - 8:55

    To sam ti i rekao da koristimo sa google-a ali nemaju sve zgrade... Samo pojedine i one sto se najvise puta ponavljaju odnosno one sto isto izgledaju... Smile
    Se7en
    Se7en


    Broj poruka : 104
    Datum upisa : 01.03.2012
    Lokacija : Čačak

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Se7en Sre 2 Maj 2012 - 9:09

    Jedino rešenje je uraditi kao što je Marcel uradio...
    Ići trasom kuda ide autobus peške i slikati svaku zgradu pojedinačno. Posle te slike uzeti i preraditi u Fotošopu i staviti na model.
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Sre 2 Maj 2012 - 9:11

    To sam i hteo ali šta je problem, ono glupo drvece Rolling Eyes Kako njega posle da maknem... al dobro polako kapiram photoshop pa ce mi mozda biti lakse Smile A tvoje texture su odlicne...
    Se7en
    Se7en


    Broj poruka : 104
    Datum upisa : 01.03.2012
    Lokacija : Čačak

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Se7en Sre 2 Maj 2012 - 9:20

    Ma drveće uopšte nije problem... Evo da ti "dočaram" Very Happy

    Npr. hoću ovu zgradu da uradim, ali smeta drveće...
    [You must be registered and logged in to see this image.]
    Prosto rešenje, uzeti jedan prozor i malo fasade oko prozora koje nije zaklonjeno, i kopirati dok se ne dobije odgovarajuću broj prozora. Posle slede sitnice, prepravke itd... da bi zgrada ličila na nešto. Wink

    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Sre 2 Maj 2012 - 9:25

    Za tu zgradu nije problem a šta da radim sa šarenom zgradom lol!

    EDIT: Da upravu si može tako , ne postoje šarene zgrade scratch

    Kad smo već kod zgrada [You must be registered and logged in to see this image.] lol!
    Nikola Pejasinovic
    Nikola Pejasinovic


    Broj poruka : 73
    Datum upisa : 08.04.2012
    Godina : 26
    Lokacija : Beograd

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Nikola Pejasinovic Pon 28 Maj 2012 - 9:01

    Ako vec ne pravite te linije koje su ovde predlozili uzmite foru iz Berlina Spandau-a. Vozite 3 linije a okolo vidjate njih milion a ne mozete da ih vozite Very Happy kapirate
    avatar
    SerAlex


    Broj poruka : 51
    Datum upisa : 12.04.2012
    Godina : 32
    Lokacija : Zemun

    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  SerAlex Uto 29 Maj 2012 - 5:51

    Ne znam momci da li ste primetili ovo ali objekti bas lepo izgledaju.Sad ja ne znam kako idu objekti u rFaktoru ali ako mogu da se iskoriste bilo bi to odlicno.

    [You must be registered and logged in to see this link.]
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Uto 29 Maj 2012 - 6:56

    Ma te objekte nije teško napraviti, to je glupost Wink ali zgrade to je meni već problem Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Gost Uto 29 Maj 2012 - 7:00

    aca45kc ::pozdrav
    Video sam da gonzales pravi mapu za vincu,tj za 307,pa me zanima dal moze da se uaci i kaludjerica,a mozda i ceo potez 300.. to bi bilo zanimljivo,samo ne znam da li je moguce...

    Promenio sam mišljenje što se tiče ovoga, bilo bi interesantno napraviti sve linije sa poteza 300, pogotovo mi se sviđa 308 Smile naravno posle 307 Laughing A Kaludjerica mi je postala interesantna zbog Point centra (štrči onako svetski, sve kuće okolo i zgradurina) Laughing

    Sponsored content


    Beograd mapa - Page 2 Empty Re: Beograd mapa

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Čet 28 Mar 2024 - 12:38