OMSI forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREBAČEN NA NOVI HOSTING, POSETITE BALKANTRANSPORT.INFO/SIMULATORI

[RQ] kreiranje

Gost
    Gost

[RQ] kreiranje - Page 2 Empty Re: [RQ] kreiranje

Počalji  Gost taj Uto 10 Jul 2012 - 2:37

Imam jedno pitanje za tebe, sad malo ja, pošto si mi komšija Laughing
    Vidim da se ti baviš modeliranjem i odlično ti ide, pa sam mislio hoćeš li da radim mapu zajedno, Vinča-Leštane-Ustanička, ipak ima mnogo objekata a što je najgore ovo je prigrad pa su uz to svi i različiti i mnogo bi mi trebalo da radim sve... Jel može ? Very Happy

EDIT:
    I usput možemo da podelimo stolicu za bus pošto su iste pod uslovom da napraviš teksturu, ja je nemam, imam samo "golu stolicu" Laughing
    marrecar

Broj poruka : 18
    Datum upisa : 03.06.2012

Počalji  marrecar taj Uto 10 Jul 2012 - 3:07

moze, sto da ne... video sam na yt tutorial za detaljno pravljenje mapa, pa kada budem bio za kompjuterom poslacu ti.. sada sam na telefonu, pa ne mogu..
    Gost
    Gost

Počalji  Gost taj Uto 10 Jul 2012 - 4:17

Ma ne, meni trebas zbog objekata...znam ja kako se pravi mapa Wink Mislio sam da uradimo sve realne objekte, da podelimo trasu, zajedno radimo objekte od Ustanicke do mlina pa onda svako za svoje selo dalje radi objekte Laughing
    A za ostalo cemo lako samo da napravimo objekte Wink
    marrecar

Počalji  marrecar taj Uto 10 Jul 2012 - 5:20

Gonzales ::Ma ne, meni trebas zbog objekata...znam ja kako se pravi mapa Wink Mislio sam da uradimo sve realne objekte, da podelimo trasu, zajedno radimo objekte od Ustanicke do mlina pa onda svako za svoje selo dalje radi objekte Laughing
    A za ostalo cemo lako samo da napravimo objekte Wink
    Ma ok... Nego sam ovo hteo da ti pokazem, mozda ce nesto da pomogne...

Reci dokle si stigao? Ja mogu da uradim zgradu na okretnici, ako hoces...
    Gost
    Gost

Počalji  Gost taj Uto 10 Jul 2012 - 6:18

Uuuu ovo je dobro, hvala ! Smile Samo šteta što mi nemamo aerofoto snimke Sad ali dobro...
    Nego nisam nijednu jedinu zgradu uradio... uradio sam samo okretnicu u Vinči bez ičega... počeo sam da radim okretnicu (kolovoz) ali nešto mi je tu sve sumljivo onaj google earth je baš loš, mnogo veliki nagib imam niz Ustaničku, izgleda kao da silazim sa planine, moraću od negde drugde da skinem podatke o visini tako da dok to ne rešim ne znam šta da radim Laughing
    david.97

Broj poruka : 42
    Datum upisa : 05.03.2012

Počalji  david.97 taj Uto 10 Jul 2012 - 6:38

Pomozite jedan drugome ti Gonzales pomozi mu oko fapa on ce tebi za mapu to bi bilo najbolje Basketball
    marrecar

Počalji  marrecar taj Uto 10 Jul 2012 - 10:30

Gonzales ::Uuuu ovo je dobro, hvala ! Smile Samo šteta što mi nemamo aerofoto snimke Sad ali dobro...
    Nego nisam nijednu jedinu zgradu uradio... uradio sam samo okretnicu u Vinči bez ičega... počeo sam da radim okretnicu (kolovoz) ali nešto mi je tu sve sumljivo onaj google earth je baš loš, mnogo veliki nagib imam niz Ustaničku, izgleda kao da silazim sa planine, moraću od negde drugde da skinem podatke o visini tako da dok to ne rešim ne znam šta da radim Laughing
    Ako ti se cini daje veliki nagib onda smanji... Ne moras da se mucis sa tim podacima, uradi taj deo po osecaju... Ako mozes postavi par slika onoga sto si do sada uradio...
    Sto se tice FAPa, uradio sam render u Blenderu cisto da vidim o cemu si pricao.. Ispalo je da je strana autobusa gde sam stavio izvor svetlosti tamna, kao i ostale strane, isto vazi i za unutrasnje zidove, jedino je pod bio osvetljen, sto je opet lose... Tako da cu sutra morati da odvojim sve komponente u Sketchupu i da ih sastavim u Blenderu pa da pokusam opet... Nadam se da ce dobro ispasti...
    david.97

Broj poruka : 42
    Datum upisa : 05.03.2012

Počalji  david.97 taj Uto 10 Jul 2012 - 10:41

Drzimo ti palceve bounce
    SerAlex

Broj poruka : 51
    Datum upisa : 12.04.2012
    Godina : 28

Počalji  SerAlex taj Uto 10 Jul 2012 - 13:20

Gonzales ::Uuuu ovo je dobro, hvala ! Smile Samo šteta što mi nemamo aerofoto snimke Sad ali dobro...

Ako radis sve po stvarnim merama ok ali ukoliko nesto radis po merama a nesto ne nece to lepo ispasti.

Ja sam probao da odradim Zeleni Venac cisto testa radi samo ulice i prema nekim podacima koje sam nasao ono na nista nije licilo.Tek kada sam uzeo i rucnu unosio mere ispalo je da lici na nesto.

P.S. Jel ima neko negde objekat Brankov most ili ce i to morati da se pravi?
    Gost
    Gost

Počalji  Gost taj Uto 10 Jul 2012 - 19:39

marrecar ::
    Ako ti se cini daje veliki nagib onda smanji... Ne moras da se mucis sa tim podacima, uradi taj deo po osecaju... Ako mozes postavi par slika onoga sto si do sada uradio...
    Sto se tice FAPa, uradio sam render u Blenderu cisto da vidim o cemu si pricao.. Ispalo je da je strana autobusa gde sam stavio izvor svetlosti tamna, kao i ostale strane, isto vazi i za unutrasnje zidove, jedino je pod bio osvetljen, sto je opet lose... Tako da cu sutra morati da odvojim sve komponente u Sketchupu i da ih sastavim u Blenderu pa da pokusam opet... Nadam se da ce dobro ispasti...

Nemam više ništa, uradio sam samo okretnicu u Vinči, okretnicu na Ustaničkoj sam uradio ali sam je obrisao zbog nagiba, uradiću je ponovo, samo što je problem taj osećaj, ja u blenderu ne mogu da vidim koliki sam nagib napravio sve dok ne unesem u omsi a to je proces koji bi dugo trajao...
    marrecar

Počalji  marrecar taj Uto 10 Jul 2012 - 22:42

SerAlex ::
    Ako radis sve po stvarnim merama ok ali ukoliko nesto radis po merama a nesto ne nece to lepo ispasti.

Ja sam probao da odradim Zeleni Venac cisto testa radi samo ulice i prema nekim podacima koje sam nasao ono na nista nije licilo.Tek kada sam uzeo i rucnu unosio mere ispalo je da lici na nesto.

P.S. Jel ima neko negde objekat Brankov most ili ce i to morati da se pravi?
    Imas na ovom sajtu razne zgrade iz Beograda, konkretno Brankov most:
    [You must be registered and logged in to see this link.]

Sponsored content

Počalji  Sponsored content

Sada je Uto 1 Dec 2020 - 1:45