OMSI forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREBAČEN NA NOVI HOSTING, POSETITE BALKANTRANSPORT.INFO/SIMULATORI

TrackIR - FaceTrackNoIR

M t G
    M t G

Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

TrackIR - FaceTrackNoIR Empty TrackIR - FaceTrackNoIR

Počalji  M t G taj Sre 21 Mar 2012 - 11:27

Svi smo videli opciju "TrackIR".
    To je uredjaj koji pomocu infra red tehnologije prati kretanje glave igraca, tako da ne morate tastaturom da menjate "kamere" tj. da okrecete pogled levo-desno;gore-dole.
    Jedina mana je sto je veoma skup. Cena mu se krece od 100 do 150 evra.

Ali postoji alternativa, FaceTrackNoIR, besplatan software koji postize slican rezultat (kazem slican jer sam citao da malo baguje, s obzirom da web kamera prati oci ili lice igraca). Ali sto je najvaznije potpuno je besplatna, a sve sto je potrebno je web kamera.

Ja nemam web kameru, tako da nisam u mogucnosti trenutno da proverim kako sve to funkcionise, i zato ovo pisem, kako bi neko od vas, ko ima kameru pokusao i probao, pa nam javio rezultate.

Evo link kako to izgleda, doduse na drugoj igrici. [You must be registered and logged in to see this link.]

Evo i sajta FaceTrackNoIR [You must be registered and logged in to see this link.]

Kao i lista web kamera koje su testirane [You must be registered and logged in to see this link.]

Iskreno bih preporucio da prvo proverite da li se vasa kamera nalazi na ovoj listi, pre nego sto probate, mada bih ja licno probao sa bilo kojom web kamerom, mada se preporucuju kamere sa vecom rezolucijom (preko 1Mpix)
    Gost
    Gost

TrackIR - FaceTrackNoIR Empty Re: TrackIR - FaceTrackNoIR

Počalji  Gost taj Čet 22 Mar 2012 - 5:48

M t G meni ne radi... a ja sam gori od tebe, potrosio sam 3 para baterija, ovo jede kao ludo... jel mozes da mi posaljes tvoja podesavanja programa ? Hvala.

Edit: Mada ovo nema neke svrhe za mene ako moram da menjam baterije tri puta u toku jednog smera Rolling Eyes mada je super stvar...
    Jaoj kako sam glup Very Happy mogu preko telefona on podrzava web cam Very Happy
    M t G
    M t G

Broj poruka : 67
    Datum upisa : 14.03.2012

Počalji  M t G taj Čet 22 Mar 2012 - 8:10

Ja sam skinuo v1.6
    [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]

Sponsored content

Počalji  Sponsored content

Sada je Uto 1 Dec 2020 - 0:59