OMSI forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREBAČEN NA NOVI HOSTING, POSETITE BALKANTRANSPORT.INFO/SIMULATORI

Ex Yu autobusi

Mihael_2646
    Mihael_2646

Broj poruka : 24
    Datum upisa : 22.03.2012

Ex Yu autobusi Empty Ex Yu autobusi

Počalji  Mihael_2646 taj Uto 3 Apr 2012 - 2:40

Ja bi volio vidjeti one Sanose, TAM-ove, Ikaruse iz Virtual busa u OMSIu, a vjerujem da bi i više vas isto voljelo..
    Koliko ima posla da se konventira iz VBusa u OMSI jedan autobus, i dali bi to mogao netko odraditi?
    Ralexx

Broj poruka : 19
    Datum upisa : 28.02.2012

Ex Yu autobusi Empty Re: Ex Yu autobusi

Počalji  Ralexx taj Čet 5 Apr 2012 - 9:53

To bi bilo zaista lepo. Samo ne znam kako bi sve to izgledalo.
    Meni se licno ne dopada ni jedan bus do sada preveden iz VBusa, jer OMSI je ipak neuporedivo realnija i slozenija simulacija. Jedino da se naprave iznova u Blenderu, ali to je ogroman posao, narocito kada se tome doda skriptovanje (koje je najveci problem i kod prevoda iz VB) za koje ne postoje jos uvek nikakvi turorijali (na jednomo ruskom sajtu postoji upustvo za prevod, ali ni reci o tome kako uraditi skripte). Ipak, vreme radi za OMSI, sve je vise novih modela, siguran sam da ce biti i ex Yu buseva.
    Se7en
    Se7en

Broj poruka : 104
    Datum upisa : 01.03.2012

Počalji  Se7en taj Čet 5 Apr 2012 - 10:31

Potpuno se slažem sa tobom. vBus modeli su jako loše urađeni, sve do jednog.
    Nedavno sam "pokušao" da preradim jednog Citara, ali sam odmah odustao jer ima toliko grešaka u modelu, da uopšte nema računa ni pokušavati da se prepravi.
    Još ovi nemci sa oficijelnog foruma navalili da konvertuju iz vBus-a Citare i Solarise, ima najmanje 15 Citara, a što je još gore, SVAKI Citaro izgleda apsolutno isto! Rolling Eyes
    Svi ti modeli iz vBus-a su stari, kao i cela igra. vBus nema nikakav sistem osvetljena, tako da se uopšte ne vide linije modela. Zbog toga, modeli su puni rupa, kockasti itd...

Ako ovako nastave uništiće OMSI, jedini način koji ja vidim da se ovo zaustavi je da se stavi zabrana na konvertovanje vozila iz drugih igara. Samo da originalan rad (pravljen od nule) bude prihvaćen. Slično ovako se događalo sa jednom igrom, dok kreatori nisu zabranili konvertovanje i od tad igra je postala mnogo bolja.

Da se vratim na temu;

Voleo bih videti Ikar(b)us IK-161, kojeg je imao Čačak.
    [You must be registered and logged in to see this image.]
    (Nije ovaj iz Čačka, ali radi se o ovom modelu)

Ako ga niko ne uradi, pre nego što završim sa mojim projektima, ja ću ga uraditi. Wink
    Gost
    Gost

Počalji  Gost taj Čet 5 Apr 2012 - 10:36

Uradiću ga ja, ja sam planirao IK-111B ali to je isto Wink
    Mihael_2646
    Mihael_2646

Broj poruka : 24
    Datum upisa : 22.03.2012

Počalji  Mihael_2646 taj Sub 14 Apr 2012 - 9:02

Jedva čeeeekam Very Happy